 7-8 червня цього року чернігівські націоналісти провели піший похід „Шляхами отамана Галаки-3”. До складу групи увійшли представники Конгресу Українських Націоналістів, „Тризуб” ім. С. Бандери та Українського козацтва. Протягом двох діб учасники походу подолали близько 35 кілометрів, з яких 7 кілометрів припала до теренів найвищого ступеня складності – торф’яних боліт. Чернігівські патріоти проклали свій шлях поблизу сіл Замглай, Пилипча, Грибова Рудня та Олешня, що заходяться в Ріпкінському районі і з якими безпосередньо пов’язані бойові походи славног... Читати далі »
 Триває неоголошена війна місцевої влади з чернігівською громадою, яка протестує проти знищення зелених зон в місті таких як Ялівщина та заплави річок Стрижень і Десна. Певна надія відстояти від «дерибанщиків» перлину міста – Кордівку зажевріла після надання негативного висновку на матеріали щодо вибору ділянки для будівництва багатоповерхових житлових будинків та так званої «дороги життя» по території Кордівки екологами з Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області. Нажаль, як тепер з’ясувалося, це була лише... Читати далі »
 Увага населення та ЗМІ Чернігова зараз прикута до однієї з найболючіших проблем міста — хаотичних забудов. Публікації в пресі, пікети протестувальників біля міськради та будівельних майданчиків стали звичними. Своїми думками про проблему будівництва у Чернігові ділиться заступник голови Чернігівської обласної ради Олег Обушний. — Олеже Олексійовичу, одним із питань, яке зараз дуже хвилює мешканців Чернігова, є хаотична забудова міста. Будівельні фірми використовують усі можливі ділянки у центрі міста, щоб поставити там черговий багатоповерховий буди... Читати далі »
 Історично сформована територія урочища, розташованого в північно-східній частині Чернігова, охоплює площу близько 170 га лісової території та р. Стрижень, що утворюють унікальні екосистеми. Ще понад півстоліття тому фахівці відзначали, що в Ялівщині вже в готовому вигляді дано те, що з великими зусиллями було штучно створено в знаменитому Тростянецькому дендропарку. Тут на кожному кроці змінюються краєвиди (ландшафти) — схили, урвища, яри, узвишшя, низини, галявини, узлісся, улоговини, балки, схожі на зелені ущелини, — створюється ілюзія гірської місцев... Читати далі »
 Як ви могли до такого стану довести свою маму рідну?! – Переді мною лежала не жінка, переді мною на ліжку лежали справжні мощі, у ній було максимум 15 кілограмів живої ваги, — розповідав схвильовано лікар „швидкої допомоги” Михайло Петрук. 6 травня вночі карету „швидкої допомоги” викликали в район Старої Подусівки на вул. Кропивницького, 25, щоб врятувати життя Олександри Лойченко, 1934 року народження. Лікарі швиденько прибули на місце виклику, і о 23 годині 25 хвилин заходили до приватного будинку. — Обстановка в хаті більш-менш, ал... Читати далі »
 Що буде з чернігівським молоком найближчим часом? У якому напрямі рухатися місцевим виробникам молокопродукції після вступу до СОТ? На ці наболілі запитання намагалися дати відповідь на зібранні представників тваринницької галузі у Чернігові. Останнім часом область хоч і займає друге місце в Україні за рейтингом утримання поголів’я великої рогатої худоби, все ж не може похвалитися наявністю великих молочно-товарних комплексів. Лише у 51 господарстві мають по 300 і більше корів, 130 товариств, кооперативів – по 100 – 300 тварин. А чим менше їх, тим в... Читати далі »
 Йому 81, але Василь Афанасійович працює, і зовсім не тому, що тримається за посаду, — навпаки, керівництво Чернігівської музичної школи №1 ім.Вільконського кожного року умовляє Петриченка, настроювача музичних інструментів з більш ніж піввіковим стажем, не йти на пенсію. І Василь Афанасійович не може собі дозволити кинути напризволяще чимале клавішне господарство, яке завдяки його професіоналізму підтримується у належному стані і є базою для проведення не тільки занять, але й музичних конкурсів та фестивалів. «Майстер золоті руки», — так відгукуютьс... Читати далі »
|